קורס Node.JS שיעור הספריה Express ופיתוח אתר אינטרנט ראשון

הי,

יש לך אינטרנט מסונן? או חסימה אחרת של מקום עבודה או משהו כזה?

ל npm יש הצפנה מובנית כי הוא משתמש ב https. אם האינטרנט חסום או מסונן אז יכול להיות שהתקנת החבילות נחסמת. במצב כזה אפשר לבטל את ההצפנה עם הפקודה:

npm config set registry http://registry.npmjs.org/

ואז לנסות להפעיל שוב npm install, אבל יותר מומלץ לדבר עם חברת הסינון או מקום העבודה ולבדוק אם יש דרך לפתוח את הסינון עבור npm

שלום,
לא הבנתי את הקטע של קבצי ejs.
במידה ויש לי כבר דפים מוכנים בhtml שמחוברים לjs או נניח בכלל react ואני רוצה להשתמש בהם לפרוייקט שלי איך אני עושה זאת?
למה הצורך בעצם דווקא בקבצי ejs?
תודה.

שלום,
אני על מחשב שונה מנסה ליצור פרוייקט חדש ושתי ההתקנות הראשונות יש לי שגיאות מצרפת תמונה.

אציין שיש סינון על המחשב שאני עובדת עליו כרגע שונה מהסינון במחשב האישי שלי במחשב האישי שלי זה עבד…

הי שיר לגבי ההודעה השניה אני רואה שאת על Power Shell ולא ב cmd אז אולי זאת הסיבה

בכל מקרה שווה לנסות להפעיל:

npx express --view ejs project-name

ולבדוק אם זה יעבוד

לשאלה הראשונה לגבי קבצי ejs, אז שווה לשים לב שזו פרדיגמת עבודה אחרת:

1. בעבודה עם קבצי JSX (ריאקט), אנחנו שולחים קוד JavaScript לדפדפן וכל הלוגיקה של הדף מתרחשת שם. אם הדף צריך מידע מבסיס הנתונים נצטרך לפנות לשרת מחדש ל URL אחר, למשוך JSON עם המידע ולשלב אותו בעמוד.

2. בעבודה עם קבצי EJS אנחנו יכולים לשלב את המידע מבסיס הנתונים ואפילו ממקורות אחרים לתוך העמוד, ולשלוח לדפדפן דף HTML עם כל המידע בתוכו, מה שיתרום לזמני טעינה מהירים יותר בצד הלקוח. מצד שני ל EJS אין מנגנון דינמי של אירועים בצד לקוח, ובשביל זה צריך לשלב קוד JavaScript.

ואפשר גם לשלב - לכתוב EJS שישלח קבצי ריאקט שימשיכו את העבודה אחרי חישוב ראשוני שנעשה ב EJS. בקיצור ה EJS מופעל בצד שרת והריאקט בתוך הדפדפן בצד לקוח. ובאותו הקשר שווה גם לקרוא את הפוסט הזה שכתבתי על מתי להשתמש בכל טכניקה:

קודם תודה על התשובות!
לגבי השאלה עם היצירת פרוייקט אני דווקא כן פתחתי את הcmd.
(ע"י כתיבת cmd בשורת הניתוב בתיקיית הפרוייקט).
איך בעצם הגעת למסקנה שזה הPower Shell?
המחשב שעבדתי עליו זה מחשב עם שם משתמש. אולי זה קשור למשהו?
אני כרגע לא ליד המחשב הזה אוכל לבדוק בערב אבל כן אשמח בערב להצליח ללא בעיות…
מה שעשיתי אתמול היה לקחת פרוייקט שעשיתי בבית והיה לי על דיסק או קי ופשוט יצרתי לו קובץ העתקה ומחקתי מהעותק את כל השורות קוד שהוספתי כך שיהיה פרוייקט בסיסי…
אבל זה דיי מבאס להיות תלויה בפרוייקט בסיס שאצטרך להסתובב איתו כל פעם שאני הולכת למקום הנ"ל.
תודה רבה רבה על התשובות המהירות והמועילות!!

נקודה נוספת שאולי קשורה הגרסה של node במחשבים הללו היא 16 (16.8.0 אם אני לא טועה) יכול להיות שזה קשור?
תודה!

הודעת השגיאה נראתה קצת ארוכה והזכירה PowerShell אבל עכשיו במבט שני אני רואה שאת צודקת. שווה לנסות את ה npx בכל מקרה, זה נראה שהיתה איזו בעיה בהתקנה ו npx עוקף את ההתקנה ומריץ את הפקודה ישירות

זה עבד עם הnpx!
תודה רבה!