קורס Node.JS שיעור הספריה Express ופיתוח אתר אינטרנט ראשון

זהו נושא דיון מלווה לערך המקורי שב־https://www.tocode.co.il/bundles/nodejs/lessons/22-express-first-website

@ynonp היי עשיתי בדיוק כמו שהסברת בתחילת השיעור עם גנריטור ועם הפקודה “וייו” והתקנתי את האן פי אם החסרים. וזה באמת יצר לי את רוב התבנית. אבל בוייו אין לי שום קובץ שדומה לקובץ של:
html
מה אפשר לעשות?
ירדתי שורה כי זה משבש את כל ההודעה… תודה רבה

אחר כך גיליתי שהפקודה בcmd השתנתה…ובשביל הוויו צריך לכתוב משהו קצת שונה:
אני ראיתי שצריך לכתוב:
express --view=ejs managerYourFile
וככה זה מציג את הוויו…

אבל אחרי שסיימתי לעשות הכל כמוך, זה לא נותן לי לעבור לעמוד השני וכותב לי שגיאה 404!

תמונה 2|690x354

הי
יכול לשתף את הפרויקט כולו (דרך גיטהאב או משהו)? אשמח לנסות להריץ אצלי ולראות מה בדיוק השגיאה

זה קישור לג’מבו מייל ובו יש את כל התיקיה של הפרויקט שלי…זה בסה"כ שתי מגה בערך…אשמח אם תוכל להגיב לי כאן מה הבעיה ואיך לתקן אותה…תודה רבה…

הי לקחתי את הפרויקט שלך והרצתי אותו והכל עבד - אני נכנס לשרת ועובר לעמוד השני

איך אתה מריץ? יכול לצרף צילום מסך של ה cmd שלך?

@ynonp
גם אצלי הפרויקט שלך עובד והכל סבבה, אבל כשאני מנסה להוסיף עוד עמוד ואפילו מעתיק את הקוד עצמו זה לא עובד לי ונותן לי שגיאה…
אני מריץ את הקוד בדוס עם npm install
אח"כ כתבתי node bin/www
כמובן בתוך התקיה של הפרויקט…
הבעיה שלי זה שהפרוייקט עובד והשרת רץ והכל סבבה, ורק שאני לוחץ על הקישור שאני יצרתי הוא כותב לי שגיאה…

הי,

אני מסתכל על הפרויקט ששלחת בג’מבו מייל. הוא כולל את הבעיה עם הקישור החדש? יודע להגיד באיזה דף נמצא הקישור שלא עובד או איך אני מגיע אליו?

איזה קטע הזוי, עשיתי לך היום צילום מסך בווידיאו כדי להראות לך את הבעיה…סגרתי את הכל ופתחתי חדש והכנתי את הcmd ואת הvc code ואת הדפדפן ואז הרצתי והסברתי מה עשיתי בכל עמוד…ואז הראתי בדפדפן וזה עבד…לא יודע איך זה פתאום הסתדר…
השאלה אם בדברים אחרים שאני יעשה זה לא יקרה לי שוב ואולי יש משהו שאמור לפתור את הבעיה הזאת.
כי אני סתם מנסה לתקן דברים שעובדים טוב ואני סתם חושב שמשהו לא תקין ושאני לא מבין משהו…
בקיצור סליחה שהטרחתי אותך כל כך הרבה…

כן זו תופעה מוכרת:

לא מטריד אותי בכלל וכן שווה גם פעמים הבאות כשנתקל בשגיאה לבוא אליה עם המון חשדנות ולוודא מה בדיוק קורה בקוד, ואולי אפילו לנסות להסביר לאט לאיזה ברווז גומי אם יש אחד באזור :slight_smile:

זה באמת עובד תמיד שעוברים על הקוד מסודר…אבל אני רק הקלטתי לך את הקוד הקיים בלי לשנות כלום…

יכול להיות שהרצת גירסה ישנה יותר של המערכת, או שהיו שאריות באיזשהו Cache של משהו שלא עבד. קשה לדעת ככה מרחוק רק מהתיאור

מקבל שגיאה:crbug/1173575, non-JS module files deprecated בהרצת הדיבאגר, מה יכולה להיות הבעיה ?

הי @ormaman
יכול לצרף צילום מסך עם השגיאה? מהטקסט בלבד קשה להבין מה בדיוק ניסית לעשות ומה קרה
כמו כן VS Code יוצר אוטומטית קובץ בשם launch.json עם כל מיני הגדרות של צורת הריצה. אשמח שתדביק פה גם את תוכן הקובץ שנוצר אצלך

image

הי,
לפי הקובץ שהדבקת אתה מנסה להפעיל את התוכנה בתוך Chrome ולא בתוך Node.JS

שלב ראשון כדאי להיכנס ל Terminal שמשולב בתוך ה VS Code ולהריץ שם:

node --version

תראה ש VS Code מזהה כמו שצריך את Node.

בגדול ה launch.json צריך להיראות משהו כזה:

{
  "version": "0.2.0",
  "configurations": [
    {
      "type": "node",
      "request": "launch",
      "name": "Launch Program",
      "skipFiles": ["<node_internals>/**"],
      "program": "${workspaceFolder}\\app.js"
    }
  ]
}

כאן יש מדריך וידאו מפורט שמראה איך לקנפג את הכל אולי הוא גם יעזור:

וגירסת טקסט שלו (באנגלית) כאן:

עדכן אם משהו מזה מקדם אותך או פשוט נסה את ה launch.json שהדבקתי פה ותגיד אם זה עזר

היי ינון האם עדין אקספרס-גנרטור בשימוש?
כי לא הצלחתי למצוא יותר מדי מידע על זה?

כן הוא נוח וחלק מאקספרס. הנה התיעוד כאן:
http://expressjs.com/en/starter/generator.html

ניסיתי להתקין npm כמה פעמים וניסיתי לעשות הכל התקנה הסרה ושום דבר לא זז הכל אותו דבר זה כל פעם נעצר לי על
idealT

ree:npm: sill idealTree buildDeps…ובסוף זה מראה את התמונה המצורפת …