קורס Python 3 שיעור תוכנית ראשונה בפייתון

זה נושא דיון מלווה לערך המקורי ב- https://www.tocode.co.il/bundles/python/lessons/03-hello-python-world

היי עד איזה פרק לומדים השבוע?
ומה התרגילים שצריך לעשות?

מישהו יכול להסביר לי למה אני מקבל שגיאה ?

הי @zohar
רוצה לשתף את הקוד שלך ואת השגיאה שמקבל?

name = input('Who are you?')
print(f"Hello! {name}. Welcome to python")

SyntaxError: invalid syntax

python v3.8

הי ברק על פניו התחביר הזה תקין וגם העתקתי אותו לקובץ אצלי על המחשב בשביל לבדוק והכל עבד כמו שצריך.

רוצה לשים פה צילום מסך עם הודעת השגיאה אולי נצליח להבין מזה קצת יותר טוב מה קורה אצלך?

f-string כנראה לא עובד אצלי ממה שאני מבין, רעיון למה?

נשמע שגירסת הפייתון ישנה. בתוך pycharm תוכל להיכנס לתפריט ההגדרות ושם לבחור את ה Project Interpreter. זה נראה ככה:

שים צילום מסך של מה שאתה רואה (או ספר לי מה מספר הגירסא שאתה רואה שם). מספר הגירסא כתוב בתיבה למעלה בתמונה שלי לדוגמא זה 2.7

הנה פיתרון שלך :slight_smile: אתה על גירסא 3.5 …

שדרג ל 3.8 והכל יסתדר (המחרוזות עם ה f בהתחלה נכנסו לדעתי ב 3.6)

זה מה שמגיע עם הסביבה ברירת מחדל, עדכנתי להתקנה של המערכת.
מציע לעדכן את החלק של ההתקנות.

זה מאוד תלוי איזו גירסת פייתון התקנת בהתחלה ובהגדרות המחשב שלך. לרוב האנשים אין את הבעיה הזאת כי מתקינים ישר את הפייתון החדש בלבד

אני מנסה להוסיף bs4 וזה מה שקורה

הי @shimon1

קשה לראות מצילום המסך מה הבעיה כי המידע על השגיאה מופיע רק אחרי שלוחצים על כפתור Details (הלינק בתוך הפס האדום) ולא לחצת עליו. אשמח שתוסיף לכאן גם הדבקה של טקסט השגיאה שמופיע אחרי שלוחץ על Details.

מניסיון ברוב הפעמים שרואים כזו שגיאה זה קשור לבעית אינטרנט או לחסימה באינטרנט. אם אתה עובד עם אינטרנט מסונן זה בהחלט יכול להסביר את השגיאה וצריך לדבר עם ספק האינטרנט שלך שיפתח את החיבור ויאפשר התקנת חבילות Python.

אכן יש לי סינון אינטרנט האם נראה שזה הבעיה?
ואם כן איך בדיוק אפשר לפתור את זה? להוריד את החסימה? או שיש גרך אחרת להתקין
תודה רבה

הי

כן זו הודעה בגלל הסינון. צריך לדבר עם חברת האינטרנט ולהגיד להם שאתה רוצה להתקין חבילות פייתון (אתה לא הראשון שתעשה את זה ואפילו כאן באתר היו לי לא מעט תלמידים עם אותה בעיה כך שכולם מכירים את הנושא)

היי ,

אני מקבל את ההודעה הבאה
C:/Users/אלדד ארזי/PycharmProjects/pycourse/venv/03-hello python world/demo2.py:6: GuessedAtParserWarning: No parser was explicitly specified, so I’m using the best available HTML parser for this system (“html.parser”). This usually isn’t a problem, but if you run this code on another system, or in a different virtual environment, it may use a different parser and behave differently.

The code that caused this warning is on line 6 of the file C:/Users/אלדד ארזי/PycharmProjects/pycourse/venv/03-hello python world/demo2.py. To get rid of this warning, pass the additional argument ‘features=“html.parser”’ to the BeautifulSoup constructor.

soup = BeautifulSoup(r.text)